Історія школи

Соснівка… Лише твоя назва зачаровує тихим шелестом віковічних сосен , які своїми зеленими глицями взяли тебе в обійми , тебе Соснівко. Невеличке це село , але скільки мудрих людей воно подарувало рідній Україні. Це висококваліфіковані працівники сільського господарства , вчителі , лікарі , інженери , військові , пілоти. І всі вони отримали путівки в життя в стінах Соснівської школи. А почала розбудовуватися наша школа більше як сотню років назад.

Перші школи , як правило , засновувалися при церквах і монастирях. А вчителями у них були священики та ченці , оскільки в ті часи саме вони були найосвіченішими людьми. Для навчання в школах використовувалися церковні книги , бо підручників в ті часи не було. Такі перші кроки були і в нашої Соснівської школи.

/Files/images/історія1.JPG

Школа у с. Соснівка була побудована земською управою десь між 1902-1906 рр. Це була церковно-приходська двокласна школа. В ній працювали вчителі Деркач А.З., Базилюк С.М., Мельник Г.П., Піонтківський. Очолював школу Деркач А.З.

В 20-х роках в селі була організована хата – читальня для ліквідації неписемнності. Заняття проводились з 1922 по 1935 р. Лікнеп відвідували 20 – 30 чоловік. Лише кілька чоловік залишилися малописьменними і з ними проводилась робота аж до 1953 р. В 20 -30 рр. початковій школі навчалося 90 – 115 учнів. В ці роки було 4 укомплектовані класи. Школу очолював Сидорчук П. М., а з 1935 – Деркач Андрій Зінов’євич. Навчання проводилось у приміщенні сьогоднішнього клубу.

/Files/images/історія2.JPG

Коли розпочалася Велика Вітчизняна війна навчання в школі згодом зупинилося. 4 березня 1944 року війська Першого Українського фронту прорвали оборону і звільнили села Соснівку і Соснівочку. Знову відновила роботу школа , яку очолив Горобець Василь Лук’янович. З 1951 директором школи була Мельник Ганна Петрівна.

Школа – це не тільки приміщення , до якого щоранку приходять діти , це велика країна знань , країна дитинства і юності. Школа завжди турбується про своїх учнів , розкриває секрети різних наук , знайомить із новими предметами , збагачує міцними знаннями , необхідними в житті кожної людини. Такою була Соснівська восьмирічна школа , яку очолювала Коноваленко Тамара Михайлівна , яка була педагогом за покликанням. Все своє життя присвятила вихованню та навчанню дітей. Вимоглива , розуміюча , вона зуміла запалити в дитячих душах бажання вчитися , пізнавати нове , любити і берегти природу. Тамара Михайлівна була взірцем високої освіченості ,культури. Любили і поважали вчительку односельці та школярі. Тоді працювало 10 вчителів і навчалось 130 – 150 учнів.

Той хто здобуде міцні знання , завжди зможе подолати всі перешкоди , у нього будуть сила , мужність і розум . Освічена людина зможе зробити зброєю своє слово, переконати кожного в суперечці , довести свою правоту і тим самим перемогти. З 1962 – 1982 р. директором школи був Кальнюк В.П., такими він хотів бачити своїх учнів. Школа знаходилась у кількох приміщеннях : три класні кімнати і учителька в школі , фізкульт-кабінет і майстерня – у конторі колгоспу, один клас – у приміщенні дитсадка.

/Files/images/історія3.JPG

Василь Платонович - завжди вимогливий , справедливий, мудрий керівник. Ніколи не зупинявся на досягнутому , максимально реалізував свій творчий потенціал, був зразком для вчителів школи, району. Умів підтримати , пояснити, повести за собою , допомогти порадами. Цікаво й захоплююче пояснював свій предмет – математику. Доброта і терпіння, наполегливість і любов до математики надавали йому сили передавати знання й досвід іншим.

Керівник школи розумів , що будівництво школи вкрай необхідне. Тому це питання піднімав на кожних звітно- виборних зборах колгоспу. Назустріч дирекції школи пішов голова колгоспу Борець Іван Федорович. За рахунок коштів колгоспу було закладено фундамент у 1977 році , інші витрати – за державні кошти./Files/images/історія4.JPG

Приміщення школи було здане у 1979 році. З того часу школа має спортивні площадки, спортзал, їдальню, майстерню , просторі класні кімнати. В школі з того часу навчається 90 – 95 учнів ,80 – 90 учнів.

Пізнання дитиною світу починається з пізнання людини, а людина відкривається перед дитиною в образі матері, батька і вчителя. Саме тому ми, вчителі, Соснівської ЗОШ І-ІІ ступенів бачимо в кожній дитині неповторну особистість, створюємо атмосферу позитивного ставлення до неї, забезпечуємо емоційний комфорт дитини у школі, прагнемо зацікавити матеріалом, що вивчається, здобувати знання та вміти їх використати в житті. Навчаємо дитину помічати прекрасне… У школі створені умови для виявлення творчих здібностей кожної дитини, усвідомлення важливості здорового способу життя.

З 1982 року організовує роботу вчителів директор школи Кравець Ніна Олексіївна, знаюча, вимоглива, мудрий наставник та керівник. Народилася Ніна Олексіївна 27 січня 1957 року у мальовничому селі Міжгір’я на Білогірщині, закінчила Хмельницьке педучилище з відзнакою у 1976 році. У 1982 році закінчила Кам’янець-Подільський педінститут, історичний факультет. За сумлінну працю нагороджена Грамотами районної держадміністрації, обласною грамотою управління освіти, «Відмінник народної освіти».

/Files/images/історія6.JPG

Очолюючи школу, прагне створити всі необхідні умови для навчання і виховання вчителів, оформити естетично класні кімнати, коридори, створити домашній затишок, зробити все для того, щоб учням було комфортно цікаво затишно, щоб школа дійсно була другою домівкою для школярів. Зміцніла матеріальна база. 1985 р. школу було облицьовано плиткою, власними силами збудовано господарське приміщення, вкладено плитку на першому поверсі коридору школи.

1999 р. до шкільної котельні проведено газ, проведено реконструкцію шкільної котельні, замінено теплотрасу від котельні до школи, 2005 р. замінено шкільну огорожу, 2009 р. відновлено роботу внутрішніх туалетів, замінено котли і цей перелік можна продовжити далі.

На всіх етапах свого існування школа завжди ставила за мету: виховати повноцінного громадянина, виховати добру чуйну людину і ми сьогодні гордимося учнями, які досягли висот в різних сферах діяльності. Адміністрація школи спільно з профспілковою організацією працює над створенням умов для забезпечення прав і свобод учасників навчально-виховного процесу керуючись при цьому відповідними нормативними документами, зокрема конституцією України, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства » та іншими законодавчими документами.

З 2014 року по 2016 рік директором школи була Лобанова Мирослава Мирославівна.

У 2016 - 2017 навчальному році - Войтюк Ольга Вікторівна.

У 2017 - 2018 навчальному році - Горова Галина Михайлівна.

16 липня 2018 року Соснівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів було перейменовано у Соснівську гімназію, яку очолила Лобанова Мирослава Мирославівна.

Кiлькiсть переглядiв: 469

Коментарi