• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Правила поведінки здобувача освіти

Загальні правила поведінки

1. Учень приходить до гімназії за 10 – 15 хвилин до початку занять чистий і охайний. При вході у гімназію дотримується правил ввічливості, знімає в гардеробі верхній одяг, міняє взуття і прямує до місця проведення уроку.

2. Забороняється приносити до гімназії та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші запаморочувальні речовини та отрути, газові балончики.

3. Не дозволяється без дозволу педагогів йти з гімназії і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

4. Учень гімназії приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до гімназії з виконаними домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

5. Учень гімназії проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Учні поступаються дорогою дорослим, старші учні – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

6. Поза гімназією учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність.

7. Учні бережуть майно гімназії, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

Поведінка на заняттях

1. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватись охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на поставлене запитання вчителя, то піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

Поведінка до початку, на перервах і після закінчення занять

1. До початку уроку учень повинен: прибути до кабінету до першого дзвінка; після першого дзвінка з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.

2. Під час перерви учні зобов’язані: навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з класу;рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторонни; виконувати вимоги працівників гімназії, чергових учнів; допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку; у разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.

3. Під час перерв учням забороняється: бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; уживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території школи.

4. Після закінчення занять учень повинен: одержати одяг з гардеробу, акуратно одягнутися і покинути гімназію, дотримуючись правил ввічливості.

5. Черговий по класу: знаходиться в класі під час перерви; забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення; допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови.

6. Учні, знаходячись в їдальні: виконують вимоги вчителя і працівників їдальні; дотримуються черги при отриманні їжі; проявляють увагу і обережність при отриманні і вживанні гарячих та рідких страв; уживають їжу й напої, придбані в їдальні чи принесені з собою, тільки в їдальні; прибирають за собою столові прибори і посуд після вживанні їжі.

Кінцеві положення

1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

2. Учні не мають права під час перебування на території навчального закладу та при проведенні гімназійних заходів скоювати дії, небезпечні для свого життя і здоров’я оточуючих.

3. Учні не мають права знаходитися в приміщенні гімназії після закінчення учбових занять або неурочних заходів без дозволу працівників гімназії.

Кiлькiсть переглядiв: 289

Коментарi